Як зробити фотозону своїми руками?

Хто не хоче отримати гарні фотографії на спогад про родинне свято, ювілей, перший день народження дитини чи іншу важливу подію в житті кожної людини? Нікого вже не здивувати фотографіями на фоні килимів на стінах чи святковим столом в стилі "дивитися усім".
Саме тому все більшу популярність набувають фотозони, і єдиним недоліком такого різновиду прикраси - ціна. Але це не привід опускати руки, фон для фото можна зробити і власноруч. Що ж для цього потрібно?
Різновиди фотозон
Варто зазначити, що всі фони для фотосесій поділяються на дві великі категорії:
- Прискореного збирання – потребує мінімум матеріалів, а відповідно і затрат, й невеликого запасу часу;
- Добре продумана та добротна фотозона – тут вже необхідний запас часу та суттєві витрати.
Який із варіантів обирати, залежить перш за все від бюджету та часу.
Для чого потрібен фон для фотосесії?
Головним завданням фотозони є створення ідеального сюжету для кадру. А яким саме він може бути залежить вже від фантазії: підбір кольорів, аксесуарів, композиція та багато інших аспектів дозволяють зробити ідеальний знімок, навіть, не виходячи з дому.
З чого почати?
Для того, щоб отриманий результат дозволив пишатися своїм «творінням», необхідно притримуватися алгоритму дій.
- Ідея. З’ясуйте, щоб хотіли би побачити в результаті, кольори, матеріали, розміри та ін. Саме від цього кроку залежить, чи вийде створити ідеальну фотозону, яка сподобається всім;
- Оберіть каркас. Форма, матеріал та сама конструкція – це основа, від якої залежить подальший вибір композиції. Найпростішим варіантом, який відомий багатьом - банер. Завдяки можливості заміни певних елементів і простоті у монтажі та перевезенні, банер став універсальним варіантом;
- Оберіть матеріал (основу). Від цього залежить остаточна вартість фотозони. Будь-який матеріал має як свої переваги, так і недоліки:
- Дерево – універсальний матеріал, який гарно вписується, як на виїзній церемонії весілля, так і в ресторані на день відкриття закладу. Проте, є і недоліки: процес збирання не дуже зручний, та перевезення такої конструкції може викликати додаткові проблеми;
- Залізний каркас дозволить зробити, як кутовий фотофон, так і звичайний. Але є і суттєвий недолік: необхідні навички зварювальника або монтажника. Такий каркас тяжкий, але найбільш стійкий до зміни погоди та надійний;
- Фанера – простий, дешевий та популярний каркас. Можна втілити будь-які задумки, вирізати, фарбувати і доповнювати елементами, або купити вініловий фотофон та просто помістити на фанеру, прикрасивши кульками. Такий каркас потребує додаткової опори з дерева або металу.
- Визначтеся з місцем, та зробіть відповідні заміри. Це суттєво вплине на кількість матеріалів, які необхідні, і на те, якого розміру купити фотофон.
- Для якісний кадрів необхідне правильне освітлення, якщо у вас немає освітлювальних приладів, то найкращим місцем для фотофону стане вікно, або місце біля нього;
- Пам’ятайте про гармонійність, не поєднуйте більше ніж три кольори та текстури, інакше все буде виглядати «колгоспно».
- Не забувайте про аксесуари, які можуть доповнити будь-яку фотозону та зробити її більш атмосферною: фрукти, рамки для фотографій, яскраві тканини, крила, гілки, вогники та свічки, живі квіти – все це може стати родзинкою ваших знімків.
Створити фотозону власноруч не так і важко, головне знати декілька основних правил та вибудувати алгоритм дій. Тоді цей процес принесе справжню насолоду та спогади на все життя.